Produkty KNX/EIB

Przycisk wielofunkcyjny MPlan z termoregulatorm firmy Merten
Przycisk wielofunkcyjny MPlan z termoregulatorm firmy Merten
Przycisk wielofunkcyjny Busch-priOn
Przycisk wielofunkcyjny Busch-priOn
Radio ścienne firmy Jung
Radio ścienne firmy Jung
Przycisk wielofunkcyjny Artec firmy Merten
Przycisk wielofunkcyjny Artec firmy Merten

Aktualności

KNX rośnie w siłę
2008-11-20

Trzy firmy z USA wstąpiły do Stowarzyszenia KNX - są to pierwsi członkowie z tego kraju. Co więcej, sprzedano trzy razy więcej licencji ETS niż w poprzednim roku. W niektórych krajach sprzedaż produktów członków KNX wzrosła nawet o 60%. Według badań przeprowadzonych w siedmiu krajach europejskich, KNX jest do tej pory najczęściej używaną technologią magistrali. Jest ona używana w ponad 80 krajach na całym świecie. Największy rynkowy wzrost odnotowały firmy z Włoch, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Wzrosło też zainteresowanie pośród licznych ośrodków szkoleniowych, które coraz częściej włączają technologię magistrali KNX w prowadzone szkolenia. Licencje dla uczniów i studentów są nadal bardzo popularne. Producenci korzystają z tendencji wzrostowej Obrót firm członkowskich KNX w niektórych przypadkach wzrósł o 60% w stosunku do roku poprzedniego. Ogromny wzrost był osiągnięty dzięki produktom KNX szczególnie w Hiszpanii, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Jest to przekonujący dowód na to, że standaryzacja będzie odgrywała znaczącą rolę w decyzjach inwestorów. Razem z Międzynarodowymi (ISO/IEC), Europejskimi (CEN, CENELEC), Północno-Amerykański- mi (ANSI, ASHRAE) oraz Chińskimi standardami (GB/Z 20965), KNX może imponować inwestorom na całym świecie.

Badania potwierdzają tendencje wzrostową Te fakty i dane potwierdzają wyniki europejskiego sondażu na temat systemu magistrali przeprowadzonego wśród ponad 8,700 ekspertów i prowadzonego od dwóch lat na największych targach w siedmiu różnych krajach. Według tego sondażu przeciętnie 88% ekspertów zna system KNX. Jeżeli technologia magistrali byłaby potrzebna do zrealizowania projektu, wtedy 75% ankietowanych stawiało by na KNX. W pozostałych przypadkach byłyby użyte niestandardowe rozwiązania specyficzne dla producentów. KNX jest szczególnie rozpowszechniony w Hiszpanii i Austrii z ponad 90% deklaracją ankietowanych o chęci używania tej technologii. Następnie, pod względem popularności KNX plasuje się Szwecja, Szwajcaria, Rosja i Niemcy.

Zdecydowany krok w kierunku przyszłego rozwoju KNX jest dobrze przygotowany na wejście w następny rok swojego istnienia: nowe medium komunikacyjne (IP/Ethernet) i jeszcze lepszy ETS (Version 3.0f) stanowią podstawę dla przyszłego sukcesu KNX.

źródło: www.fachowyelektryk.pl

>> powrót do listy aktualności...
© 2009 - IQhouse.pl; Ostatnia aktualizacja:20 październik 2010r.